0
Shares
Pinterest Google+

STUDENT FILM COMPETITION

45’’, Lucija Oroz (Academy of Fine Arts, Zagreb / Croatia / 2021)
A Beautiful Afternoon, Camille Sallan (Atelier de Sèvres / France / 2020)
Ant Hill, Marek Náprstek (FAMU – Film and TV School of the Academy of Performing Arts in Prague / Czech Republic / 2020)
BusLine35A, Elena Felici (The Animation Workshop / Denmark / 2021)
C, Marion Täschler (Lucerne School Of Art And Design / Switzerland / 2020)
Chronic, Tiphanie Maya, Clémentine Poeymiroo, Camille Orain (ECV Bordeaux / France / 2020)
Ciervo, Pilar Garcia-Fernandezsesma (Rhode Island School of Design / United States / 2020)
Coffin, Yuanqing Cai, Mikolaj Janiw, Houzhi Huang, Nathan Crabot, Théo Tran Ngoc, Mandimby Lebon, (Gobelins, l’école de l’image / France / 2020)
Dear Forest, Claire Eyheramendy, Simon Duclos, Pauline Gregoire, Lucie Roche, Ilef Boumeftah (MOPA / France / 2020)
drawn undrew draw, Angel Wu (an9wu) (Taipei National University of the Arts / Taiwan / 2020)
Extravagantly Ordinary Night, Yu-An Jao(Taipei National University of the Arts / Taiwan / 2020)
Eyes and Horns, Chaerin Im (CalArts / Germany, South Korea / 2021)
Fall of the Ibis King, Josh O’Caoimh, Mikai Geronimo (The National Film School IADT / Ireland / 2021)
Five Minutes Older, Sara Szymanska (National Film School in Lodz / Poland / 2021)
Gen Tree, Ronni Shalev, Alon Sharabi, Hod Adler (Bezalel Academy of Art and Design / Israel / 2020)
Girl in the Water, Shi-Rou Huang (Tainan National University of the Arts / Taiwan / 2020)
Goodnight Neighbour, Rozalia Manna (University of Arts in Poznan / Poland / 2020)
Huis Clos, Nina Winiger (Hochschule Luzern Design & Kunst / Switzerland / 2020)
I am a Pebble, Mélanie Berteraut Platon, Yasmine Bresson, Léo Coulombier, Nicolas Grondin, Maxime Le Chapelain, Louise Massé (ESMA / France / 2020)
I Listen, Oliver Carr (Rhode Island School of Design / United States / 2020)
I’m a Fish, Daria Melnikova (SPbGIKit / Russia / 2020)
I’m Here, Julia Orlik (National Film School in Lodz / Poland / 2020)
La Bestia, Marlijn Van Nuenen, Alfredo Gerard Kuttikatt, Ram Tamez (Gobelins, l’école de l’image / France / 2020)

Memory Theater, Hee-yoon Hahm (Korea National University of Arts / South Korea / 2020)
Misery Loves Company, Sasha Lee (Rhode Island School of Design / South Korea / 2020)
mubi, Tomoe Obayashi (Tama Art University / Japan / 2020)
Mulm, Carol Ratajczak, Tobias Trebeljahr (Filmakademie Baden-Württemberg GmbH / Germany / 2020)
Pandiculation, Konrad Hjemli, Jakob Eiring (Volda University College / Norway / 2020)
Red Nails, Manon Tacconi (EMCA (Ecole des Métiers du Cinéma d’Animation) / France / 2020)
Red Shoes, Anna Paděrová (FAMU / Czech Republic / 2021)
Roach, Agustín Touriño (UNC Universisad nacional de Córdoba / Argentina / 2020)
Room with a Sea View, Leonid Shmelkov (Estonian Academy of Arts / Estonia / 2020)
Strange Occurrences: Bukit Bulabu, Shi Teng Wong, Gloria Yeo, Hana Lee (Nanyang Technological University / Singapore / 2020)
Take Out, Moksha Rao (School of Visual Arts / United States / 2020)
tatata, Yiyang Sun (East China Normal University / China / 2020)
The Cherry on the Cake, Chloe Farr (La Cambre / France / 2020)
The Ducks, Ángela Arregui (Universidad Politécnica de València / Spain / 2021)
The Last Time I Ever Saw Emma, Vincent Marques (Atelier de Sèvres / France / 2020)
The Storm, Astrid Guinet (École Nationale Supérieure des Arts Décoratifs / France / 2020)
The Tower, Sunčana Brkulj (Academy of Fine Arts, Zagreb / Croatia / 2020)
Three Jumps to Happiness, Artur Hanaj (National Film School in Lodz / Poland / 2020)
True Colours, Hanna Lea Wyttenbach (Arts University Bournemouth / United Kingdom / 2020)
Weeds, Élodie Ferrer (Atelier de Sèvres / France / 2020)
Where am I?, Cheng Qiu (Royal College of Art / United Kingdom / 2020)
Yet The Sea Is Not Full, Yael Honig (Bezalel Academy of Arts & Design / Israel / 2020)